Kurşun Hesap Sormaz

BAŞBAKAN KÖR KURŞUNUN HEDEFİ OLABİLİR

TBMM İdare Amiri ve CHP Sivas Milletvekili Malik Ejder Özdemir, muhalefet milletvekillerinin iktidar partisi mensupları tarafından darp ve tehdit edildiği için silah taşıdıklarını belirtti. Başbakan Erdoğan’a çağrıda bulunan Özdemir “Genel Kurulda çıkacak bir arbedede silah çekilmesi halinde kurşunun kime geleceği belli olmaz. Başbakan bunun önlemini almalı” dedi.

SAMİ GÖKÇE

ANKARA -AKP’den istifa eden Kütahya Milletvekili İdris Bal’ın tehdit edildiği gerekçesiyle silahla dolaşması, TBMM’de can güvenliği tartışmasını bir kez daha gündeme getirdi.

İç tüzük gereği milletvekilleri ve korumaların yerleşke içine silahla girmesinin yasak olmasına rağmen bu hüküm uygulanmıyor. Bakan korumaları, milletvekillerinin bulunduğu kulise, komisyon ve grup toplantı salonlarına silahla giriyorlar

KÖR KURŞUNUN HEDEFİ OLABİLİR

TBMM’nin CHP’li idare amiri malik Ejder Özdemir, Başkanlık divanı toplantısında konuyu daha önce de gündeme getirdiğini ve Çiçek’i uyardığını belirterek “Bir çözüm bulamadı. Sorunu çözecek olan başbakan” dedi.

Özdemir, “Kürsüye çıkan muhalefet milletvekilleri iktidar mensuplarının darp ve tehditlerine maruz kalıyor. Kaç kez örneklerini yaşadık. Eğer kötü söz, darp ve şiddet nedeniyle iktidar milletvekillerinin sırtı sıvazlanmasa bu boyuta gelmezdi. Genel kurula silahla gelme dönemi başladı. Çıkacak arbede de her an bir milletvekili arkadaşımız öldürülebilir. Böyle bir ortam içinde Başbakanın bile can güvenliği yok. Bir kör kurşunun hedefi olabilir. Kavga ortamında elindeki tableti veya plastik su şişesini fırlatan milletvekili belinde tabanca olsa bu silahı kullanmaz mı. Başbakan Erdoğan’a çağrıda bulunuyorum: Bunun önlemini bir an önce alın. Durum bu kadar vahim”

 

 


İlgili yazılar

Özrünü Kabul Etmiyoruz

14 yıl ülkeyi yöneteceksin. Bunun 10 yılında tek adam olacaksın. Bütün hayatında laik cumhuriyet ve Atatürk’e düşmanlığı yapacaksın. “Osmanlıda sıradan bir

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ “AŞKI”

Soru şöyle: “Bugün bir haber okudum, verdiğim linkten sizde okuyabilirsiniz. 16 yaşındaki kız öğrenci 53 yaşındaki öğretmene kaçıyor. Bu tür

Zaman olur

Yuh olsun, yazıklar olsun. Allah da ……… versin. Allah rahmet eylesin, kayınvaldem Zülbiye Hanım, hayatını kaybetti. Hacıbayram’da cenaze namazı. Vasiyet etmiş.

Bir Cevap Yazın