UYANMA ZAMANI

Türkiye’nin canını yakan terör olayları, PKK ile müzakere etmenin bedeli olarak görülmeli.

Müzakere karşılıklı alışveriş demektir. İki taraf olur, istekler ortaya konur, “sen şundan vazgeç, ben de bundan” pazarlıkları kurulur.

Oslo’da, İmralı’da, Kandil’de bu tür müzakerelerin yapıldığı, alışveriş konularında bir noktaya gelindiği anlaşılıyor. Kamuoyundan saklanan pazarlıklarda hangi noktalarda anlaşıldığı, PKK’nın terörden vazgeçmesi karşılığı Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin devlet adına neleri gözden çıkardığı açıklanmadı.

Bütün herşey, Amerika’nın bilgisi dahilinde, ancak Türk kamuoyundan saklanarak yürütüldü.

İşler çığrından çıktı, terör arttıkça arttı, “Analar daha çok ağladı.”

Daha da ileri gidildi, TBMM’de yer alan, PKK’nın uzantısı olduğu bilinen partinin milletvekilleri anlaşmalı bir yol kesme olayında teröristlerle kucaklaştı, “kentlerde buluşma” sohbetleri yapıldı.

Bu durumda soru şu:
Hala ‘terör olayı TBMM’deki dört parti bir araya gelsin, sorunu çözmek için yol bulunsun’ demek ne kadar akla, mantığa uygun?

Terör destekçisi, teröristle kucaklaşan, devlete meydan okuyan, artık hiçbir kanunu tanımayan milletvekillerinin bulunduğu parti ile oturup terörün nasıl çözüleceğini konuşmak akıllaca mı?

Onların ne söyleyeceği, ne isteyeceklerini bilmek çok mu zor, böyle bir masaya oturmak, ‘terörle müzakere’ olmayacak mı?

Bunca olay sonrasında hala “Elinde silah olanla müzakere etmeyiz, uzantıları ile ederiz” demenin yanlışlığı ortaya çıkmadı mı?
Artık uzantıların eli de ‘kanlı’ değil mi?

Artık daha gerçekçi olmanın, hayal aleminden uyanmanın zamanı gelmedi mi daha?


İlgili yazılar

Saray soytarıları

Türkiye Cumhuriyeti’nin özgür bireyi olmaktansa Osmanlı sarayında soytarı olmayı tercih edenlerin sayısı artıyor. Beyinsizler. Oturdukları koltuğu, kazandıkları parayı korumak için

AKP’nin hedefindeki İş Bankası Türkiye’de ilktir!

Daha düne kadar Tayyip Erdoğan hakkında söylemediği söz kalmayan Yiğit Bulut serserisi, hidayete erdikten sonra bir ermiş edasıyla yalakalık yapmaya

Bu yıl da gelmedi komünizm, boynumuz bükük kaldı

Celal Amcam (Bayar), bu kış komünizm gelecek dediğinde ne çok sevinmiştim. Bir heyecan basmıştı, içimi dışımı… Nasıl heyecanlanmam? Sınıfsız bir

Bir Cevap Yazın