UYANMA ZAMANI

Türkiye’nin canını yakan terör olayları, PKK ile müzakere etmenin bedeli olarak görülmeli.

Müzakere karşılıklı alışveriş demektir. İki taraf olur, istekler ortaya konur, “sen şundan vazgeç, ben de bundan” pazarlıkları kurulur.

Oslo’da, İmralı’da, Kandil’de bu tür müzakerelerin yapıldığı, alışveriş konularında bir noktaya gelindiği anlaşılıyor. Kamuoyundan saklanan pazarlıklarda hangi noktalarda anlaşıldığı, PKK’nın terörden vazgeçmesi karşılığı Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin devlet adına neleri gözden çıkardığı açıklanmadı.

Bütün herşey, Amerika’nın bilgisi dahilinde, ancak Türk kamuoyundan saklanarak yürütüldü.

İşler çığrından çıktı, terör arttıkça arttı, “Analar daha çok ağladı.”

Daha da ileri gidildi, TBMM’de yer alan, PKK’nın uzantısı olduğu bilinen partinin milletvekilleri anlaşmalı bir yol kesme olayında teröristlerle kucaklaştı, “kentlerde buluşma” sohbetleri yapıldı.

Bu durumda soru şu:
Hala ‘terör olayı TBMM’deki dört parti bir araya gelsin, sorunu çözmek için yol bulunsun’ demek ne kadar akla, mantığa uygun?

Terör destekçisi, teröristle kucaklaşan, devlete meydan okuyan, artık hiçbir kanunu tanımayan milletvekillerinin bulunduğu parti ile oturup terörün nasıl çözüleceğini konuşmak akıllaca mı?

Onların ne söyleyeceği, ne isteyeceklerini bilmek çok mu zor, böyle bir masaya oturmak, ‘terörle müzakere’ olmayacak mı?

Bunca olay sonrasında hala “Elinde silah olanla müzakere etmeyiz, uzantıları ile ederiz” demenin yanlışlığı ortaya çıkmadı mı?
Artık uzantıların eli de ‘kanlı’ değil mi?

Artık daha gerçekçi olmanın, hayal aleminden uyanmanın zamanı gelmedi mi daha?


İlgili yazılar

Ölüm bize yaşamak size mi düşer hep ?

Ya da  “yokluk hep bize, varlık size mi düşer” Sözcükler yetersiz kalıyor Soma’da yaşananları anlatmaya…Bu ülke hep  “acıyı bal mı

Umut Muharrem İnce

  Muhalif iseniz, muhalif olduğunuz yapıları analiz etmeye öncelik verirsiniz. Oysa uzun zamandır bunu yapamadım. Yapamadım çünkü Türkiye için de

Siz Bakarken Türkiye Pakistanlaştırılıyor!

Türkiye adım adım Pakistanlaştırılıyor… Bu da AB ve ABD aracılığı ile yapılıyor. Türkiye’nin Pakistanlaşması veya Afganistanlaşması ABD’nin umurunda değil. ABD

Bir Cevap Yazın