Aidat yoksa tablet de yok

Aidat yoksa tablet de yok

Devlet tarafından öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılan tabletler, okul aidatını ödeyemeyen öğrencilerden geri alındı. Vatandaşlar ise bu duruma sert tepki gösterdi. Elazığ’daki bir okulda 9.sınıflara dağıtılan tabletler, aidatları ödeyemeyen öğrencilerden geri alındı. Okul idaresinin “Aidat ödemeyenlere tablet vermiyoruz” şeklinde açıklama yaptığını iddia eden öğrenciler ise, aidatların yasal olmadığını ve devlet tarafından kendilerine verilen bu hakkın ellerinden alınmasına isyan etti.

“DEVAMSIZLIK YAPAN VEYA DERSLERİNDE BAŞARISIZ OLAN ÖĞRENCİLERE TABLET VERMEYİN” 

Okul yetkilileri yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, devamsızlık veya derslerindeki başarısızlık nedeniyle kalma ihtimali bulunan öğrencilerden tabletlerin geri alınması yönünde talimat verildiğini öne sürdü.
Şikayetvar’ın yansıttığı haber şöyle:
“Elazığ’da lise öğrencisiyim. Okulumuzda tablet dağıtımı yapıldı. Tablet aldık diye imza attık ve tabletlerimiz 2 gün sonra geri istendi. Gerekçeleri ‘Okul aidatını vermeyenlere verilmeyecektir.’ şeklinde oldu. Bu ülkede her vatandaş okul aidatının yasal olmadığını biliyor. Elazığ’da hiçbir okulda böyle bir uygulama yapılmadı.
Şu an herkes tabletleriyle teknolojik bir şekilde dersini işliyor ve biz bu durumdan mahrumuz lütfen acilen yardımcı olmanızı istiyoruz. Saygılarımla arz ederim.”

“MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TABLETLERİ VERDİ SONRA GERİ ALDI”

“Elazığ’daki bir lisede 9. sınıf öğrencisiyim. Elazığ’da tüm okullar tabletlerini aldı. Bize de verdiler fakat 2 gün sonra aidat verilmedi gerekçesi ile tabletleri topladılar. Gereğinin yapılmasını istiyorum.”


İlgili yazılar

CHP’de yüzde 25 rahatsızlığı!

CHP’de seçim sonuçlarına ilişkin yönetime yönelik ilk tepki Mersin Milletvekili Fikri Sağlar ve önceki dönem İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan

Bahçeli: Zırh günahı örter mi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,”zırh günaha engel olacak mıdır? Zırh müsrifliği kapatacak mıdır?” dedi. Ankara’da partisinin mitinginde konuşan Bahçeli hükümeti

Şamil Tayyar’ın hesapları ele geçirildi!

AKP’nin tek başına iktidarı için yeni seçim yapılmasını savunanların başında gelen Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın Twitter hesabından, “Evet, çok hata

Bir Cevap Yazın