Aidat yoksa tablet de yok

Aidat yoksa tablet de yok

Devlet tarafından öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılan tabletler, okul aidatını ödeyemeyen öğrencilerden geri alındı. Vatandaşlar ise bu duruma sert tepki gösterdi. Elazığ’daki bir okulda 9.sınıflara dağıtılan tabletler, aidatları ödeyemeyen öğrencilerden geri alındı. Okul idaresinin “Aidat ödemeyenlere tablet vermiyoruz” şeklinde açıklama yaptığını iddia eden öğrenciler ise, aidatların yasal olmadığını ve devlet tarafından kendilerine verilen bu hakkın ellerinden alınmasına isyan etti.

“DEVAMSIZLIK YAPAN VEYA DERSLERİNDE BAŞARISIZ OLAN ÖĞRENCİLERE TABLET VERMEYİN” 

Okul yetkilileri yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, devamsızlık veya derslerindeki başarısızlık nedeniyle kalma ihtimali bulunan öğrencilerden tabletlerin geri alınması yönünde talimat verildiğini öne sürdü.
Şikayetvar’ın yansıttığı haber şöyle:
“Elazığ’da lise öğrencisiyim. Okulumuzda tablet dağıtımı yapıldı. Tablet aldık diye imza attık ve tabletlerimiz 2 gün sonra geri istendi. Gerekçeleri ‘Okul aidatını vermeyenlere verilmeyecektir.’ şeklinde oldu. Bu ülkede her vatandaş okul aidatının yasal olmadığını biliyor. Elazığ’da hiçbir okulda böyle bir uygulama yapılmadı.
Şu an herkes tabletleriyle teknolojik bir şekilde dersini işliyor ve biz bu durumdan mahrumuz lütfen acilen yardımcı olmanızı istiyoruz. Saygılarımla arz ederim.”

“MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TABLETLERİ VERDİ SONRA GERİ ALDI”

“Elazığ’daki bir lisede 9. sınıf öğrencisiyim. Elazığ’da tüm okullar tabletlerini aldı. Bize de verdiler fakat 2 gün sonra aidat verilmedi gerekçesi ile tabletleri topladılar. Gereğinin yapılmasını istiyorum.”


İlgili yazılar

Palandöken: Hükümet turizmi çeşitlendirmeli

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken , Çevre ülkelerden ülkemize gelen turist sayısının düşmemesi için önlemlerin alınmasını

İKTİDARIN İŞLEDİĞİ SUÇ AĞRI DAĞI’NDAN BÜYÜK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, “Elbette bu halk sizden sandıkta hesap soracaktır ama bununla da kurtulamazsınız. Yargı önünde de hesap vereceksiniz. Çünkü işlediğiniz suçları toplasak Ağrı Dağı’ndan daha büyüktür” dedi.

İnce: Cumhuriyetin Başkenti Ortadoğu’nun Başkenti Oldu

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce  Güvenpark katliamının Reyhanlı’dan başlayan katliamlar serisi istihbarat ve güvenlik alanındaki basiretsizliğinin sonucu olduğunu söyledi. İnce,

Bir Cevap Yazın