Ünlü Yüzler Hayır Klibinde (video)

Hürriyet gazetesinin iktidar yandaşı yazarı Abdülkadir Selvi’nin ablası Fatma Kaya, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ve Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı  sanatçı Kutsal Evcimen’in “hayır” klibinde oynadı.

Halk müziği sanatçısı Kutsal Evcimen, 16 Nisan anayasa değişikliği referandumu öncesinde “Hayır” adlı bir türkü seslendirdi. Klipte, Abdülkadir Selvi’nin ablası Fatma Kaya’nın da yer alması ve zafer işareti yapması dikkat çekti.

Türküye, Sanatçılar Kollektifi ve CHP milletvekilleri de eşlik etti. Sözlerinde “Sana hayır 80 milyon kez hayır” vurgusu yapılan türkünün sosyal medyada yayımlanan klibinde, hükümete yakınlığı ile bilinen gazeteci Abdülkadir Selvi’nin ablası Fatma Kaya’nın da yer alması ve zafer işareti yapması dikkat çekti.

Söz ve müziği Cemo Yılmaz’a ait olan klipte, sanatçı İlkay Akkaya, Tolga Sağ, Yılmaz Çelik, Hüseyin Turan, Erdal Güney, Pınar Aydınlar, Nilüfer Sarıtaş, Haluk Tolga İlhan, CHP milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Hilmi Yarayıcı ile yurttaşlar yer aldı.

Klipte, Gezi Parkı Direnişi ve direnişte yaşamını yitirenler, KHK’lerle üniversitelerden ihraç edilen akademisyenler, kadın cinayetleri, Rize’deki Yeşil Yol projesinde direnişiyle gündeme gelen Havva Ana gibi görüntülerden kesitlerin de konulduğu görüldü.

Kaynak: gercekgundem.com


İlgili yazılar

Devlet Tiyatroları’ndan üç ile ambargo!

TUSAK yasa tasarısıyla birlikte özelleştirilmeye çalışılan Devlet Tiyatroları  üç ile ambargo uyguluyor. Devlet Tiyatroları’nın üstü örtülü  ambargo uyguladığı iller Gaziantep, Denizli

Kardashian’ın donu kadar haber olmadı

Sevgili okurlar  bu fotoğraf sosyal medyada paylaşıldı. Fotoğraflara iyi bakın! Onu çok iyi hatırlayacaksınız.. Eski Yeşilçam filmlerinin emektarlarından Hakkı Kıvanç..

Yazarımıza başöğretmen ödülü

  Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı yönetim kurulu başkanı ve yazarımız Erdal Atıcı Başöğretmen ödülüne layık görüldü. Anadolu Eğitim

Bir Cevap Yazın