Kerem Kılıçdaroğlu Yazar Oldu

Kerem Kılıçdaroğlu Yazar Oldu

Aralarında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu’nun da bulunduğu bir grup akademisyen Türkiye sorunlarına çözüm üretmek amacıyla aylık internet dergisi çıkarmaya başladı.

Türkiye solunda yeni ve dinamik bir düşünce platformu olmayı hedefleyen Nasıl dergisi yayın hayatına başladı. nasildergi.com adresinde okurlarıyla buluşan dergi, aylık bir internet yayını niteliğinde. Nasıl aynı zamanda seçme yazılardan oluşan basılı bir versiyonu da 6 ayda bir yayınlamayı planlıyor.
Kendini merkez solda tanımlayan Nasıl, siyasi yelpazenin farklı noktalarındaki düşünür ve siyasetçilere de kürsü sağlamayı hedefliyor. Derginin beş kişilik yayın kurulu üç akademisyen (Yunus Emre, Burak Cop, Kerem Kılıçdaroğlu) ve iki avukattan (Ersan Barkın, Faik Çalışan) oluşuyor. Her sayısında ayrı bir dosyayı ele alacak olan Nasıl’ın ilk sayısının konusu; “Hayır”ı Anlamak.
Nasıl’ın ilk sayısında İlhan Kesici, Ümit Özdağ ve Turgut Kazan’la söyleşilerin yanı sıra Ercan Karakaş, Emre Bağce, Behlül Özkan, Barış Zeren, Güven Gürkan Öztan ve daha pek çok ismin analizleri yer alıyor.

İşte derginin kadrosu:

Kerem KILIÇDAROĞLU

Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünü bitirmesinin ardından ODTÜ’de Asya Çalışmaları üzerine yüksek lisans yaptı.

Doktorasını Kore Üniversitesi (Seul/Güney Kore) karşılaştırmalı siyaset bölümünden almıştır.ODTÜ ve TOBB üniversitesi’nde Güneydoğu Asya ve Güney Kore üzerine dersler vermektedir.

Ersan BARKIN

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2005 yılında lisans, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden ise 2010 yılında yüksek lisans derecesine hak kazandı.

Yıllardan bu yana yayıncılıkla uğraşan Barkın, Hakimiyet-i Milliye, Atatürkçü Düşünce ve Nasıl dergilerinde yazı işleri müdürlüğü ve yayın yönetmenliği yaptı. 2002 yılından itibaren Atatürkçü Düşünce Derneği’nde Genel Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerini üstlenen Barkın, 2006 yılından beri Ankara Barosu’na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.

Burak COP

Galatasaray Lisesi, Galatasaray Üniversitesi (lisans), University of Kent (yüksek lisans) ve University of Nottingham (doktora) mezunu.

Halen İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim üyesi. Galatasaray ve Boğaziçi üniversitelerinde de ders verdi. İlgi alanları seçim sistemleri, karşılaştırmalı siyaset, demokratikleşme sorunları ve Türkiye’de siyasal yaşamdır. 2015’te önseçime katılarak CHP’nin 25. ve 26. Dönem Bolu Milletvekili Adayı olmuştur.

Yunus EMRE

İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi. Doktorasını Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü’nde tamamladı.

Türkiye’de siyasal hayat ve kurumlar, tarih yazımı ve karşılaştırmalı siyaset alanlarında çalışmalarını yoğunlaştırıyor. Siyasal partiler, CHP tarihi ve sosyal demokrasi üzerine yayınlanan kitap ve makaleleri bulunmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Eski Genel Başkanıdır.

Faik ÇALIŞAN

Lisans eğitimini Ankara Hukuk Fakültesinde tamamlamasının ardından 2006 yılında Ankara Barosuna kaydolarak serbest avukatlık yapmaya başladı.

Sözleşme Hukuku, Tahkim Hukuku, Gayrimenkul Hukuku sahalarında uzmanlaştı. Tahkim davalarında avukatlık, hakemlik ve sekreterlik yaptı. Devletin özel sektör ile birlikte yürüttüğü projelerin kamulaştırma işlemlerinde binlerce hak sahibini temsil etti, bu vatandaşların mülkiyet hakkını korumaya çalıştı. Tahkim ile ilgili yayınlanmış çevirileri, makaleleri ve muhtelif yayınları mevcuttur.


İlgili yazılar

İşadamlarının önünde Tayyip’i yerden yere vurdu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir, cumhurbaşkanı temiz adam olmalı, kirli adam olmamalı, şaibeli olmamalı. İki, cumhurbaşkanı öfkeyi sanat olarak

Kılıçdaroğlu: Diktatör bozuntusu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Danıştay töreninde yaşananları anlatırken, “Tören sırasında gittiğimde ön sırada oturan eskilerin deyimiyle devlet ricali vardı. Saygı

Grupbaşkanvekilleri cinayeti kınadı

İç güvenlik yasasının görüşüldüğü TBMM’de gündem Ege Üniversitesi Öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun PKK’lı öğrenciler tarafından öldürülmesiydi. Ayşenur Bahçekapılı, başkanlığında toplanan TBMM’de

Bir Cevap Yazın