AKP ADAYLIK İÇİN AFYONKARAHİSAR’DA TOPLANACAK

AKP ADAYLIK İÇİN AFYONKARAHİSAR’DA TOPLANACAK

Fetullah Gülen tarikatı ile hükümet arasında  devam eden kavga nedeniyle AKP geleneksel Kızılcahamam kamp yerini de değiştirdi. AKP’nin kamp yaptığı tesis cemaatlere aitti. Ayrıca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda parti içinde çeşitli kademelerde yaptığı istişare toplantılarının sonuncusunu Perşembe günü yapacak. Sivil toplum örgütleri ve odalara yapacağı istişare toplantılarının ardından Erdoğan istişare ve kamuoyu araştırma sonuçlarını ise 9-10-11 tarihlerinde yapılacak AKP Afyonkarahisar kampında değerlendirecek. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı kararını ise 12-13 Mayıs tarihlerinde açıklaması bekleniyor.

KAMP ADRESİ SON DAKİKA DEĞİŞTİ 

AKP’de geleneksel hale gelen Kızılcahamam Kampı adres değişti. Parti yönetim yeni kamp adresi olarak Afyonkarahisar Güral Oteli belirledi. Başbakan Erdoğan, kampın Kızılcahamam’ın dışında ama yine Ankara’da olması yönünde kurmaylarına talimat verdiği belirtildi. Ancak, Ankara’da Kızılcahamam gibi uygun bir yer bulunmayınca ilk önce Bolu Abant kararı alındı. Buradaki oteller araştırıldığı yerin bile bulunduğu belirtilirken, bu kez AK Parti yönetimi, cemaate bağlı “Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı”nın toplantılarını “Abant Platformu” adı altında yaptığını tespit edince son dakika bu adresten vazgeçildi.
Parti Ankara ve Abant’ta istediğini bulamayınca son dakika Afyonkarahisar’da karar kıldı. 9-10-11 Mayıs tarihlerinde Güral Otel’de kampa çekilecek olan AK Parti yönetimi toplantıya katılacak olan bakan, milletvekilleri MKYK, MYK üyeleri ve parti kurucularına “eşsiz ve çocuksuz” katılmaları talimatını iletti. Ancak toplantıya katılanların birer refakatçi getirebilecekleri notu da yer aldı.

PARTİ İSTİŞARE SONUÇLARI VE ANKETLER AÇIKLANACAK

Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda parti içerisinde yaptırdığı istişare sonuçlarını ve kamuoyu araştırması adı altında yaptırılan anket sonuçlarını da kamp toplantısında açıklayacağı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre; Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı bu kamp toplantısında belli olacağı ya da ilk mesajın alınacağı şeklinde yorumlanıyor. Erdoğan bugün ve perşembe günü parti içi istişarelerini tamamlıyor. Kamp tarihine kadar sivil toplum örgütleri, odalar birliği gibi kurumlara yapacağı istişareleri tamamlayacak. Kampın son değerlendirme toplantısı olacağını belirten AK parti yönetimi, Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı konusundaki karanını hemen kamp toplantısının ardından yapacağı kaydedildi. istişare ve kamuoyu araştırma sonuçlarını ise 9-10-11 tarihlerinde yapılacak AK Parti Afyonkarahisar kampında değerlendirecek. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı kararını ise 12-13 Mayıs tarihlerinde açıklaması bekleniyor.


İlgili yazılar

Kılıçdaroğlu Erdoğan’a Firavun Dedi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup konuşmasında şehit cenazesinde kendisine yumurta atanlara ve iktidara ağır eleştiri yöneltti. CHP lideri AKP’nin

Burs başvuruları başladı

2014-2015 yılı Çin Hükümeti burs başvuruları başladı. Burs başvuruları 21 Mart 2014 tarihine kadar yapılacak.
MEB’in internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, 2014-2015 yılı Çin Hükümeti Burs Başvuruları başladı. Burs başvuruları 21 Mart 2014 tarihine kadar yapılacak. Yabancı Hükümet Bursları, ikili anlaşmalar çerçevesince yabancı hükümetler tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına araştırma, lisans, yüksek lisans, doktora ve dil kursu alanlarında verilecek.

Erdoğan’ın savcısı tutuklanmanın eşiğinde

AKP-Cemaat ittifakının en önemli siyasi operasyonlarından birisi Ergenekon davasıydı. “Torba dava” şeklinde yıllarca süren operasyonlarda birbiriyle en ufak ilişkisi olmayan

Bir Cevap Yazın