BAKANLARIN TEZKERELERİNDEN HABER YOK

BAKANLARIN TEZKERELERİNDEN HABER YOK

Bazı milletvekillerine ait 25 dokunulmazlık dosyası daha TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Son gelen tezkerelerle birlikte TBMM’deki dokunulmazlık dosyalarının sayısı bin 69’a ulaştı.
14 milletvekili hakkında Meclis Başkanlığı’na sunulan 25 dokunulmazlık dosyası daha Adalet-Anayasa Karma Komisyonu’na havale edildi.

25 dosya arasında, 9 ayrı dokunulmazlık dosyası BDP Van Milletvekili Özdal Üçer’e ait olurken, 2 dosya da BDP’li Ayla Akat Ata’ya ait.
Milletvekillerine ait diğer dokunulmazlık dosyaları ise şöyle:
BDP İstanbul Milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Bağımsız Van Milletvekili Aysel Tuğluk (2), AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce (2), BDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu, MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu, CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş (2), MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan ve AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler’e ait. Meclis’e ulaşan son Başbakanlık tezkereleri ile birlikte; dokunulmazlık dosyası sayısı bin 69’a ulaştı. Dönem başından beri bunlardan 29 dokunulmazlık dosyaları ise Başbakanlığın talebi üzerine iade edildi.


İlgili yazılar

CHP kampında kim ne dedi?

CHP milletvekillerinin Antalya’daki kampında sosyal ve ekonomi politikaları ele alındı. Sencer Ayata, “MHP’den bize, bizden ibse MHP’ye oy kaybı olabiliyor.

Yargıtay Başkanı CHP’nin kapatılması ile ilgili ilk kez konuştu

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cerit, CHP’ye kapatma davası açılacağı iddialarıyla ilgili olarak ilk kez konuştu. Cirit’in “Bilgi sahibi değilim, ne

BAYKAL KASETİ İÇİN DE MONTAJ DEDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Şimdi bu sabah arkadaşlarım bana bir şey söyledi hani malum Baykal ile ilgili bir olay vardı

Bir Cevap Yazın