BAKANLIKTA CİNSEL TACİZ SORUŞTURMASI

BAKANLIKTA CİNSEL TACİZ SORUŞTURMASI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, haklarındaki ihbar ve şikâyetler nedeniyle, hakaret, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs ve cinsel taciz gibi suçları sosyal paylaşım siteleri yoluyla işledikleri iddiasıyla taşra teşkilâtında bulunan altı personel ile ceza infaz kurumlarında görev yapan üç personel hakkında ilgili Cumhuriyet başsavcılıklarınca soruşturma açıldığını bildirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı, “İdarî tasarruflarla, anayasal teminat altındaki özel hayatın gizliliği ve haberleşme hürriyetinin kısıtlanması söz konusu olamayacağı gibi, işlenen suçların takibi, suç isnatlarına dayalı olarak soruşturma yürütülmesi veya kovuşturma açılması konuları da Bakanlığımızın görev ve yetki alanı dışında kalmaktadır” dedi.

Adalet Bakanı, başkalarının hak ve hürriyetlerini ihlâl eden veya içeriği bir başka suçun konusunu oluşturan sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili ihbar veya şikâyetler üzerine, yasal gereğinin takdiri ve soruşturma yürütülmesinin ilgili Cumhuriyet başsavcılıklarının görev, yetki ve sorumluluğunda bulunduğunu söyledi.
Bakan Bozdağ, çalışanların sosyal medya hesapları ile elektronik postalarının Adalet Bakanlığı tarafından takibinin, içeriklerinin incelenmesinin veya haberleşme içeriklerine müdahale edilmesinin söz konusu olmadığını, bu çerçevede hakkında idarî soruşturma açılan personel de bulunmadığını açıkladı.
Adalet Bakanı, haklarındaki ihbar ve şikâyetler nedeniyle, hakaret, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs ve cinsel taciz gibi suçları sosyal paylaşım siteleri yoluyla işledikleri iddiasıyla taşra teşkilâtında bulunan altı personel ile ceza infaz kurumlarında görev yapan üç personel hakkında ilgili Cumhuriyet başsavcılıklarınca soruşturma açıldığını söyledi.


İlgili yazılar

Bingöl: 5 Ocak’ta ahlak oylaması yapılacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, 5 Ocak’a bırakılan Meclis Soruşturma Komisyonundaki Yüce Divan oylamasının aynı zamanda bir ahlak oylaması olduğunu

Yalan makinasına bağlansan patlatırsın

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile  HDP Grup başkanvekili İdris Baluken arasında yaşanan “yürekli” tartışması genel kurul gündemini

AKKUYU İÇİN ÖNEMLİ ADIM

Akkuyu Nükleer Güç Santrali A. Ş. Genel Müdür Yardımcısı Rauf Kasumov, Akkuyu Nükleer Santral Projesi’nin Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Raporunun

Bir Cevap Yazın