BDP’DEN MİT’E  ÖVGÜ

BDP’DEN MİT’E ÖVGÜ

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Meclis Genel Kurulu’nda MİT Teklifi üzerindeki görüşmelerde, “Hakan Fidan ve ekibini kutluyorum. Bakın, bir yıldır bir çatışmasızlık süreci yaşanıyorsa ve burada MİT’in bir katkısı varsa bundan büyük bir mutluluk da duyarız” dedi.

Genel Kurul’da konuşan Sakık, “Bakın, sürekli, bir şerefsizlikle insanlar itham ediliyor. ‘Kim ki görüştüyse şerefsizdir’ diyor. Biz bunu iade ediyoruz. Biz görüşüyoruz, biz şerefli insanlarız. Barış ve Demokrasi Partisi görüşmeleri sürdüren bir partidir. Gidip İmralı’yla da görüşüyor, gidip Kandil’le de görüşüyor, gelip iktidarla da görüşüyor. Bu şerefli bir iştir, kanı durdurmak, ölümleri durdurmak şerefli bir iştir. Şerefsizlik nedir biliyor musunuz? Kana seyirci kalmaktır, ölümlere seyirci kalmaktır. Eğer MİT bu konuda görevlerini üstlenmişse ve ilk kez MİT bu süreci götürüyor ve bu konuda saldırıya maruz kalıyorsa biz buna seyirci kalmayız. Ben, burada Hakan Fidan ve ekibini kutluyorum. Bakın, bir yıldır bir çatışmasızlık süreci yaşanıyorsa ve burada MİT’in bir katkısı varsa bundan büyük bir mutluluk da duyarız” diye konuştu.


İlgili yazılar

Tarihte iz bırakan lider: Bülent Ecevit

Cumhuriyetin Halk Partisi ve DSP’nin Genel Başkanı, esik başbakan  Merhum Başbakan Bülent Ecevit’in  8.  ölüm yıldönümü. Dürüstlüğü, entellektüel birikimi sade ve

Gül AKP’lilerin aklını karıştırdı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün TOBB’de yaptığı “Millete hizmete devam edeceğim” açıklamaları AKP’lilerin aklını karıştırdı. Bazı milletvekilleri bu açıklamayı Gül Parti’nin başına

Yıldırım: Bu İş Kabak Tadı Vermeye Başladı!

Başbakan Binali Yıldırım CHP’nin adalet yürüyüşünün “Kabek tadı vermeye başladığını” söyledi.Polatlı’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım bir soru üzerine şunları açıkladı:

Bir Cevap Yazın