BDP’DEN MİT’E  ÖVGÜ

BDP’DEN MİT’E ÖVGÜ

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Meclis Genel Kurulu’nda MİT Teklifi üzerindeki görüşmelerde, “Hakan Fidan ve ekibini kutluyorum. Bakın, bir yıldır bir çatışmasızlık süreci yaşanıyorsa ve burada MİT’in bir katkısı varsa bundan büyük bir mutluluk da duyarız” dedi.

Genel Kurul’da konuşan Sakık, “Bakın, sürekli, bir şerefsizlikle insanlar itham ediliyor. ‘Kim ki görüştüyse şerefsizdir’ diyor. Biz bunu iade ediyoruz. Biz görüşüyoruz, biz şerefli insanlarız. Barış ve Demokrasi Partisi görüşmeleri sürdüren bir partidir. Gidip İmralı’yla da görüşüyor, gidip Kandil’le de görüşüyor, gelip iktidarla da görüşüyor. Bu şerefli bir iştir, kanı durdurmak, ölümleri durdurmak şerefli bir iştir. Şerefsizlik nedir biliyor musunuz? Kana seyirci kalmaktır, ölümlere seyirci kalmaktır. Eğer MİT bu konuda görevlerini üstlenmişse ve ilk kez MİT bu süreci götürüyor ve bu konuda saldırıya maruz kalıyorsa biz buna seyirci kalmayız. Ben, burada Hakan Fidan ve ekibini kutluyorum. Bakın, bir yıldır bir çatışmasızlık süreci yaşanıyorsa ve burada MİT’in bir katkısı varsa bundan büyük bir mutluluk da duyarız” diye konuştu.


İlgili yazılar

Cumhurbaşkanı Gül Laikliği Savundu!..

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “sosyal barışın korunmasının en önemli şartı olan laikliğin”, vatandaşların farklılıklar taşıyan inançlarını özgür şekilde yaşayabilmelerinin güvencesi olduğunu “bildirdi.

Altay: Ülkeyi seçime CHP hükümeti götürmeli

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, hükümeti kurma görevinin kendilerine verilmesi halinde, “Önce MHP’ye bir koalisyon teklifi götüreceğiz, bu olmuyorsa CHP’nin

AUAP’a karşı çıkan hocanın sicili bozuldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Gazi Üniversitesi ile  ortak hazırladığı Ankara Ulaşım Ana Planı Projesi’nin şehirciliğin temel gereksinimlerine aykırı olduğunu iddia ederek

Bir Cevap Yazın