CHP YSK’YA GİDECEK

CHP YSK’YA GİDECEK

Ankara İl Seçim Kurulu’nun, CHP’nin seçim sonuçlarıyla ilgili oyların yeniden sayılması talebini reddetmesinin ardından, gözler Yüksek Seçim Kurulu’nda olacak.  CHP Ankara İl Başkanlığı, dün İl Seçim Kuruluna Ankara’daki 124 bin geçersiz oyla ilgili olarak, 25 ilçenin tamamında oyların yeniden sayılması ve birleştirme tutanaklarına ilişkin itirazda bulunmuştu. İl Seçim Kurulu’nun bu itirazları reddetmesinin ardından, CHP’de gözler YSK’ya çevrildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan,  yaptığı açıklamada Ankara’da sandık tutanaklarına ile birleştirme tutanaklarına itiraz ettiklerini, İl Seçim Kurulu’nun bu itirazları bir günde değerlendirmesinin mümkün olmadığını belirtti. İl Seçim Kurulu için “Belli ki incelemeden kararını vermiş” eleştirisinde bulunan Tezcan, bundan sonraki aşamada aynı itirazlarını YSK’ya taşıyacaklarını kaydetti.

Öte yandan, CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş da Twitter hesabından, “İlçe ve il seçim kurullarına itiraz süreci tamamlanmıştır. Hakkımızı YSK nezdinde arayacağız. Süreç devam ediyor” dedi.


İlgili yazılar

İKTİDAR GESTAPO MODELİ KURMAYA ÇALIŞIYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  Başbbakan Erdoğan’ın seçim sonuçları üzerinden yaptığı eleştirileri bırakması gerektiğini belirterek “Hitler örneği var seçimle geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Çoğu yurttaşımız şunu söylüyor, ‘AKP giderse barış süreci ne olacak’. Tunceli’den Dersim’den sesleniyorum; barış süreci kimsenin tekelinde değildir. Eğer bu topraklarda barış sağlanacaksa bunu yapacak olan parti CHP’dir. Herkes çok iyi bilsin” dedi.

Ankara’nın geçmişi siliniyor

Ankara Beştepe’deki ‘Zübeyde Hanım Sokağı’nın ismi ‘Cumhurbaşkanlığı Caddesi’ olarak değiştirildi. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın bulunduğu bölgede yeni açılan

Bir Cevap Yazın