CHP’liler partiye sahip çıkmak için 4 mayısta Ankara’da olacak

CHP’liler partiye sahip çıkmak için 4 mayısta Ankara’da olacak

Daha güçlü CHP için işgal etme, sahip çık’ toplantısı 4 Mayıs’ta Ankara’da. CHP Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı ve PM eski üyesi Ayhan Yalçınkaya daha güçlü bir CHP ve seçim sonuçlarının objektif bir tutumla değerlendirilmesi için işgal etmek değil sahip çıkmak anlayışıyla 4 Mayıs’ta Ankara’da bir toplantı gerçekleştireceklerini açıkladı: İşte Yalçınkaya’nın o açıklaması:

“Yeni Türkiye” diye anlattığı yeni bir devlettir artık.Rejimi başka, kurumları başka, hukuku başka, eğitim düzeni başka ve burşuvazisi başka bir devlettir.Cumhuriyetin demokrasiyle biraradalığıdıryıkılan.Cumhuriyeti de sevmemektedir, demokrasiyi de..

4+4+4 budur. Anayasa değişikliği budur. Cemaatle kavgası budur.Anayasa mahkemesiyle kavgası budur.Yeni bir devlet kurmak istenmektedir ve o yeni devlette “ötekilere” yer yoktur. O yeni devlet “üniter” değildir. O yeni devlet “Laik” değildir.O yeni devlette karar alıcı tek başına “zat-ı devletleridir”.

Yerel seçimden başarıyla çıkmak daha da şımartmış, pervasızlaştırmıştır.Buna karşı çıkacak “hukuk” yoktur.Buna karşı çıkacak “ordu” yoktur.Buna karşı çıkacak “basın” yoktur. Geriye kalan tek muhalif güç devrimci geleneğin mirasçısı Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Daha güçlü bir Cumhuriyet Halk Partisi bu gidişatı tersine çevirir ve bu ülkenin değerlerine tepeden bakanları, tepetaklak edebilir.

Daha güçlü bir Cumhuriyet Halk Partisi için, seçimleri “objektif” olarak değerlendirmek için, iktidar yollarını tartışmak için, işgal etmek için değil, sahip çıkmak için, 4 Mayıs’ta Ankara’da buluşuyoruz.
Bu bir “makam” kavgası değil,bir “vatan” kavgasıdır…


İlgili yazılar

Fuatavni 7 ay önce yazmıştı

Süleyman Şah Karakolu’na yapılan ‘Şah Fırat ‘ operasyonunu Twitter fenomeni Fuat Avni yine bildi. 7 ay önceden bugün yapılan operasyonu

Türkücü vekil rahat koltukta rüyalara daldı!

Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçiminde kullandığı “dombra”yı Türkçeye uyarlayan eski MHP’li yeni AKP’li İstanbal milletvekili Uğur Işılak  terör eylemlerini görüşmek üzere olağanüstü

Savcıyı teröristlerin öldürdüğü kesinleşti

İstanbul Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı DHKC militanlarının öldürdüğü kesinleşti. CHP İstanbul milletvekili ve eski savcı Ali Özgündüz olaydan sonra  silahtan

Bir Cevap Yazın