ERDOĞAN KEFEN EDEBİYATI VE MEZAR SİYASETİ YAPIYOR

MHP Genel Başkanı Bahçeli twitter hesabından gündemi değerlendirdi. Bahçeli, siyasi çalışmalardan fırsat buldukça twitter hesabındaki takipçileriyle dertleştiğini, düşüncelerini duru ve samimi bir şekilde onlarla paylaştığını ifade etti.
Son günlerde sıcak gülüşlere, dostane sözlere, çıkar hesabı yapmayan fedakar tutumlara hayati ölçüde gerekliliğin olduğunu kaydeden Bahçeli, “Bugünlerde aklıselime, teenniye, temiz bir duruşa, kavuşturan, buluşturan ve barıştıran dürüst yaklaşımlara çok ihtiyacımız var. Ayırmayan, dışlamayan, yabancılaştırmayan, karıştırmayan, bölmeyen, bozmayan insani hasletlere muhtacız” açıklamasında bulundu.

“YAŞANANLARDAN MAKUL VE MASUM HİÇBİR ŞEY GÖREMEYECEKSİNİZ”

Bahçeli önyargıları kıracak, duygusal ve düşünsel uçurumları kapatacak yürekli, sorumlu, milli ve vicdanlı tavırlara herkesin özlem duyduğunu belirterek şöyle dedi:
“Gün ışığında karanlığa mahkum edilmekten yorulduk. Her sabah yeni bir kabusla uyanmaktan, her akşam yeni bir çalkantı ve çarpıklıkla karşılaşmaktan bunaldık. Suyu bulandırıp suçlu arayanlardan, hayallerimizi karartıp önüne gelene çamur atanlardan sıkıldık, artık yeter noktasına geldik. Eminim ki, yaşananları film şeridi gibi gözünüzün önüne getirdiğinizde makul ve masum hiçbir şey göremeyeceksiniz.”

“BUNLAR KOSKOCA BEDENE DAR GELEN ELBİSEYE DÖNDÜLER”

Kefen edebiyatı yapıp mezar siyasetinden nemalananların, gencecik bedenleri hem istismar ettiklerini hem de karaladıklarını vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti:
“Gençliği bölen, 15 yaşında hayatını kaybeden bir vatan evladına terörist diyen, meydanlarda savaş naraları atan vicdansızlar artık çok oldu. Berkin ile Burak Can’ın cansız bedenleri üzerinden polemik yapacak kadar küçülenler, çukurlaşanlar Türkiye’nin önündeki yegane engeldir. Bu iki çocuğumuza ve yakın tarihte şehit düşen beş polisimize bir kez daha Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Evlatlarına vatan topraklarının tapusunu verecek kadar gözü dönenlerin nasıl bir insanlık anlayışları olduğunu çok merak ediyorum. Bunlar ki tıpkı kurumuş çarık gibi oldular. Bunlar ki aynen koskoca bedene dar gelen elbiseye döndüler. Bunlar açısından rüşvetin adı bağış, kanun kaçağının tanımı hayırsever, hırsızın ismi ise yeni istiklal savaşçısıdır.Yalan, riya, fitne, dedikodu, gıybet, kötü söz, asılsız suçlama, maneviyat kaçakçılığı rekor kırıyor, zirve yapıyor ve de hiç doymuyor. Unutmayalım ki; iman doğruluk, yalan küfürdür. Küfür ehlinin, batıla bekçilik yapanların, yalana esir düşenlerin sureti haktan görünme çabaları suyun üzerine destan yazmaya benzer. Kumdan hasat almak ne kadar anlamsızsa kinden kaskatı kesilenlerden merhamet ummak, iyilik beklemek o kadar boş ve nafile çabadır.”


İlgili yazılar

AYM hak ihlali’ni kaldırdı…

AYM’nin youtube yasağını “kiyisel hak ihlali” gerekçesiyle kaldırması yabancı basında da ilgi gördü. Karar,”AYM Erdoğan’ı yine tersledi” şeklinde yorumlandı.

Süleyman ossun da çamurdan ossun!

Süleyman YAĞIZ Yazarlık yaşamına, 1972 yılının Ekim ayında, yâni tam 43 yıl önce, dönemin etkili gazetelerinden Yeni Ortam‘da, “A.İ. Avşaroğlu”

Bahçeli’den şok koalisyon şartı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçmişte bir toplantıda “Emekli generaller, MHP’den elinizi çekiniz” dediğini belirterek, “MHP’yi iktidar heveslerinden bir unsur

Bir Cevap Yazın