ERDOĞAN’A ÇANKAYA YOLU AÇILDI

ERDOĞAN’A ÇANKAYA YOLU AÇILDI

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç partisinin seçimlerden başarılı çıktığını belirterek “Erdoğan için Çankaya yolu açıldı.Örnek bir cumhurbaşkanlığı yapan sayın Gül de kurduğu partisinin başına geçer” dedi.

Bülent Arınç NTV’de çıktığı programda   gündeme ilişkin soruları yanıtladı. İşte Arnıç’ın söyledikleri

İki tespit yapmak istiyorum. Seçimlerin hemen ardından cumhurbaşkanlığı tartışmasına girmek muhalefetin bir taktiği olabilir. AK Parti bu seçimlerde başarılı oldu muhalefetin tümü başarısız oldu. Muhalefetle birlikte hareket eden şu anda bir siyasi yapılanma içinde olabileceğini varsaydığımız bir grupta onlarda bu seçimi kaybettiler. Dolayısıyla kendi başarısızlıklarını ve bunun üzerinde konuşulmasını perdeliyor olabilirler. Bence hala 30 Mart’ı konuşmalıyız.

“1. TURDA YÜZDE 51’İ BULABİLECEĞİMİZE İNANIYORUM”

Temel konu Recep Tayyip Erdoğan mı cumhurbaşkanı olacak Gül mü ikinci kez olacak? Üçüncü bir isimden hiç bahsetmiyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu bir televizyon kanalında belki biraz da boş bulundu ‘Erdoğan ve Gül’den birisi aday olsa biz hangisine oy verirsiniz’ deyince Abdullah Gül deyi vermişti. Şimdi ondan vazgeçtiği anlaşılıyor. ‘Üçüncü bir adayın ve ismin ortak bir aday olarak belirlenmesi’ diyor. Bazen yine iyi tarafına geliyor ‘Bir kadın aday niye olmasın’ diyor. Bu sadece günübirlik kendilerinin bir düşüncesi olarak görüyorum. Başbakanımız aday olmak isterse bence Gül buna saygı gösterecektir ve destekleyecektir. Birbirlerine soracaklardır birisi de ifade edecektir. Arada bir zamanda var şimdi ne olur ne biter. Bu iki arkadaşımızın durumunda veya parti içinde bir gelişme olduğu taktirde ne olur bilemeyiz. Muhalefet liderleri ve hatta bazı yazarlarda artık Recep Tayyip Erdoğan’a Çankaya yolunun kapalı olduğuna dair 30 Mart’a kadar bir düşünce ortaya çıkmıştı. Ama 30 Mart gösterdi ki Çankaya yolu açık. Bugün bir genel seçime gitseydik bana göre yüzde 50’den aşağı almazdık. Ben rahatlıkla birinci tursa yüzde 51’i bulabileceğimizi düşünüyorum.”

3 DÖNEM KURALI

“Ben Cumhurbaşkanımız bizim ilk başbakanımız bence son referansı çok daha önemli Türkiye’de örnek bir cumhurbaşkanlığı yapıyor. Halkın sevdiği, takdir ettiği bir insan olarak tarihe geçti. Dolayısıyla tekrar siyasete bu en tecrübeli çağında dönmesi ve kendi kurduğu partisini tekrar başarılara götürmesi ve tekrar başbakanlık noktasında görev yapmasını kalben arzu ederim. Tabi bu arada bizler için üç dönem kuralı var. Sayın başbakanımız hepimizin bildiği düşüncesini bu sabahta tekrarlamış. Ben de katılıyorum. Ama AK Parti kimlerle yola devam ederse etsin 2015 seçimlerini inşallah başaracaktır.


İlgili yazılar

Bahçeli: Haşim Kılıç neden konuşmuyor?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi faaliyetlerde bulunup bulunamayacağı tartışmaları konusunda Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim

DİSK Genel Başkanı Beko açıkladı

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in “Sendikacılık Taksim değildir” sözlerini hatırlatarak, “Ancak unutulmamalı ki,

CHP’li Vekil’e Soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca,CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt hakkında, 16 Nisan’da yapılacak referanduma ilişkin, Halk Tv’de yaptığı konuşma nedeniyle soruşturma açıldı.

Bir Cevap Yazın