GENELKURULA ERKEN GELMELERİ GEREKİYOR

GENELKURULA ERKEN GELMELERİ GEREKİYOR

Cengiz Aldemir SÖZCÜ
AKP’li Milletvekilleri dün meclis genel kurulunda önemli bir yasa görüşülürken iki kez yoklamaya yetişemedi. Yaşları ileri olan bazı milletvekilleri seçim sonrası gördükleri odalarından genel kurul salonuna mesafenin uzak olduğunu dün yoklamaya yetişemeyince anladılar.

MECLİS YENİ BİNADA GİRİŞ KATLARI KARABORSA

Bunun üzerine bazı milletvekilleri, meclis idare amirliğine, ” biz yoklamalara yetişemiyoruz, hangi akla hizmetle buraları yaptınız” diyerek şikayette bulundular. Milletvekilleri meclis yönetiminden zemin katta kendilerine oda verilmesini istediler.

MESAFE SÜRESİ 12 DAKİKA

Milletvekilleri yeni binalarına yerleştiler ancak sorunlar bitmiyor. 30 Mart yerel seçimlerine 1 hafta kala milletvekilleri meclis yeni binasında ki odalarına taşındılar. 8 nisan da meclis açıldı ve bir çok milletvekili odalarını o zaman görme imkanı buldu. Genel Kurula yeni odalarının uzak olması sıkıntı yarattı. Bir çok milletvekili ana binayı odalarına bağlayan tüneli kullanmak yerine, muhalefet kulis bahçesinden gitmeyi tercih ettiği görüldü. Çünkü tünelde normal yürüyüş mesafesi 12 dakikada gidilen mesafe, bahçeden gidildiği zaman yarı yarıya iniyor. Milletvekilleri uzun tünel yerine dışarıdan gitmeyi tercih ediyorlar. Buna rağmen genel kurul çalışmalarına yetişemeyen milletvekilleri bu duruma isyan ettiler.

ZEMİN KATLAR KARABORSA

Yaşı ileri olan bazı milletvekilleri zemin kata yerleşen vekillerden oda değişimi talebinde bulundukları ifade edildi. Daha önce CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner haricinde bütün milletvekilleri eski yerlerinden ayrılıp yeni odalarına yerleşmişlerdi. Bu sıkıntılar sonrası bazı milletvekilleri de eski odalarına geçmek için meclis yönetimine başvurdukları bildirildi.

Yeni binanın zemin katında 15’e yakın odanın hala boş olduğu da gelen bilgiler arasında.


İlgili yazılar

Cehalete Savaş Açmış Bir Eğitimci

Unutturulmak istenen Cumhuriyet kahramanlarından birisi de; İsmail Hakkı Tonguç’tur… Oysa, 20. yüzyılda dünyada sayılan üç büyük eğitbilimciden (pedagog) birisidir Tonguç…

Koalisyon düğümünü liderler çözecek

AKP ile CHP heyetleri masadaki 10 maddenin 6’sında uzlaşmaya yakın. Ancak ciddi görüş ayrılığı olan şu 4 madde liderlere kalabilir.

TÜSİAD’dan yolsuzluk uyarısı

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer dünya genelinde yolsuzluğun iş yapma maliyetini yüzde 10 artırdığını söyledi. Dinçer “İş dünyasının yolsuzluk

Bir Cevap Yazın