YAVAŞ’IN GÖZLEMİ

YAVAŞ’IN GÖZLEMİ

Yavaş, Türkiye Barolar Birliği’nde avukatlarla düzenlenen “seçim ve sandık güvenliği” konulu konferansa katıldı. Yavaş, toplantıda yaptığı konuşmada “Meslektaşlarımın hem Ankara’ya sahip çıkması hem seçime sahip çıkması hem de şahsımda bana da sahip çıkması beni çok duygulandırdı. İnşallah bu emeklerinizin karşılığını önce seçimi kazanarak daha sonra da Ankaramıza yapacağımız hizmetlerle, başınızı öne eğdirmeden gurur duyacağınız bir şekilde ödemeyi bana Allah nasip etsin” dedi.
Ankara’nın bugünkü durumunun herkesi üzdüğünü belirten Yavaş, Ankara’nın Cumhuriyetin başkenti olma niteliğini kaybedip gri bir kent olduğunu söyledi. Yavaş, kenti yöneten insanların herkesi ötekileştirdiğinin bilinen bir gerçek olduğunu savunarak, “Seçimde bile insanları ötekileştirmekten geri durmayan bir zihniyetten kurtulmanın tam zamanı. Ankara’da hala kirli siyaset devam ediyor. Televizyonlara çıkıp bolca yemin ediliyor. Bugün arkadaşlarımız yakaladılar. Kirli afiş ve gazetelerden hiç haberimiz yok diyorlar. Ankaralılar artık bu yalanlara inanmıyor” şeklinde konuştu.

“BU KOLTUĞU BIRAKMAMAK İÇİN DİRENMENİN NEDENİ NEDİR?”

Bu seçimde ideallerinin çok büyük olduğunu kaydeden Yavaş, “Ankara’yı Cumhuriyetimizin, Mustafa Kemal’in başkentine yakışır biçimde, herkesin mutlu ve huzurlu yaşadığı, dünyadaki diğer kentlerle yarışır bir kent haline getirmek en büyük hedefimiz. Biz bu seçimi kazanacağız, ancak kazanamazsak da çok üzülürüz ama dünyanın sonu değil. Peki, rakibimize soruyorum sizin için çok mu kötü sonuçlar var ki o koltuğu bırakmamak için her şeyi yapıyorsunuz? Kin, kargaşa, garez, nefret, insanlık suçu işleyecek kadar gözünüz kararmış. Bu koltuğu bırakmamak için direnmenin nedeni nedir?” dedi.
Sandık ve seçim güvenliği konusunda da Yavaş, “Herkes bizden özellikle sandıklara ve seçime sahip olmamızı istiyor. Verilecek bir oyun bile takipçisi olmak bizim boynumuzun borcu. İnsanlar güvenerek oy kullanıyorlar, bu oylara sahip olmak görevi de bizlere düşüyor. Gerek parti yöneticilerimize gerek sandık başındaki görevlilerimize gerekse de gönüllü olan avukat meslektaşlarıma çok büyük iş düşüyor. En ufak istihbaratı değerlendiriyoruz. Bizler sandıkların takipçisiyiz. En az yüzde 51 ile seçimi kazanacağız ve inşallah 31 Mart’tan itibaren Ankara’yı hep birlikte nasıl yöneteceğimizi, ortak aklı nasıl oluşturacağımızı, meslek odaları, sivil toplum kuruluşlarıyla beraberce nasıl yöneteceğimizi konuşacağız” ifadelerini kullandı.


İlgili yazılar

Koç: Kendi çıkarlarımızı öteledik…

Seçimden sonra genel başkanların mutabık kaldığı heyetlerarası görüşmenin ilki yapıldı. Ulus’taki Devlet Konukevi’nde yapılan görüşmenin ardından CHP sözcüsü Haluk Koç

Fransa ve Güney Afrika’nın rüşvetçiliği tescillendi!

ABD’nin başlattığı yolsuzluk operasyonu sonrası FIFA Başkanı Sepp Blatter’ın seçimlerden hemen 4 gün sonra istifa etmesi ve eski yöneticilerden Chuck

BÜYÜK ÇALARSANIZ HIRSIZ DEMİYORLAR

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti hükümetine rüşvet ve yolsuzluk üzerinden yüklenirken, vatandaşlara ise “Bu ülkede büyük para götürürseniz kimse size hırsız demiyor. 70 gün yatıp çıkıp Mercedeslerden el sallayarak eve gidiyorsunuz. Kim ki haram lokma yemişse onun burnundan fitil fitil getireceğiz. Sanmasınlar o trilyonları rahat rahat yiyecekler. Evini kapısını açtığında dolarla karşılaşan adam sizin halinizden ne anlayacak” diye seslendi.

Bir Cevap Yazın