YAVAŞ’IN GÖZLEMİ

YAVAŞ’IN GÖZLEMİ

Yavaş, Türkiye Barolar Birliği’nde avukatlarla düzenlenen “seçim ve sandık güvenliği” konulu konferansa katıldı. Yavaş, toplantıda yaptığı konuşmada “Meslektaşlarımın hem Ankara’ya sahip çıkması hem seçime sahip çıkması hem de şahsımda bana da sahip çıkması beni çok duygulandırdı. İnşallah bu emeklerinizin karşılığını önce seçimi kazanarak daha sonra da Ankaramıza yapacağımız hizmetlerle, başınızı öne eğdirmeden gurur duyacağınız bir şekilde ödemeyi bana Allah nasip etsin” dedi.
Ankara’nın bugünkü durumunun herkesi üzdüğünü belirten Yavaş, Ankara’nın Cumhuriyetin başkenti olma niteliğini kaybedip gri bir kent olduğunu söyledi. Yavaş, kenti yöneten insanların herkesi ötekileştirdiğinin bilinen bir gerçek olduğunu savunarak, “Seçimde bile insanları ötekileştirmekten geri durmayan bir zihniyetten kurtulmanın tam zamanı. Ankara’da hala kirli siyaset devam ediyor. Televizyonlara çıkıp bolca yemin ediliyor. Bugün arkadaşlarımız yakaladılar. Kirli afiş ve gazetelerden hiç haberimiz yok diyorlar. Ankaralılar artık bu yalanlara inanmıyor” şeklinde konuştu.

“BU KOLTUĞU BIRAKMAMAK İÇİN DİRENMENİN NEDENİ NEDİR?”

Bu seçimde ideallerinin çok büyük olduğunu kaydeden Yavaş, “Ankara’yı Cumhuriyetimizin, Mustafa Kemal’in başkentine yakışır biçimde, herkesin mutlu ve huzurlu yaşadığı, dünyadaki diğer kentlerle yarışır bir kent haline getirmek en büyük hedefimiz. Biz bu seçimi kazanacağız, ancak kazanamazsak da çok üzülürüz ama dünyanın sonu değil. Peki, rakibimize soruyorum sizin için çok mu kötü sonuçlar var ki o koltuğu bırakmamak için her şeyi yapıyorsunuz? Kin, kargaşa, garez, nefret, insanlık suçu işleyecek kadar gözünüz kararmış. Bu koltuğu bırakmamak için direnmenin nedeni nedir?” dedi.
Sandık ve seçim güvenliği konusunda da Yavaş, “Herkes bizden özellikle sandıklara ve seçime sahip olmamızı istiyor. Verilecek bir oyun bile takipçisi olmak bizim boynumuzun borcu. İnsanlar güvenerek oy kullanıyorlar, bu oylara sahip olmak görevi de bizlere düşüyor. Gerek parti yöneticilerimize gerek sandık başındaki görevlilerimize gerekse de gönüllü olan avukat meslektaşlarıma çok büyük iş düşüyor. En ufak istihbaratı değerlendiriyoruz. Bizler sandıkların takipçisiyiz. En az yüzde 51 ile seçimi kazanacağız ve inşallah 31 Mart’tan itibaren Ankara’yı hep birlikte nasıl yöneteceğimizi, ortak aklı nasıl oluşturacağımızı, meslek odaları, sivil toplum kuruluşlarıyla beraberce nasıl yöneteceğimizi konuşacağız” ifadelerini kullandı.


İlgili yazılar

TBMM Başkanına iç tüzük fırlattı!

Cumhurbaşkanı seçilen Tayyip erdoğan’ın TBMM’deki yemin töreninde skandal yaşandı. Genelkurul toplandıktan sonra TBMM Başkanı gündemi okumaya başladı. Bu sırada CHP’li

Casusu olmayan casusluk, fahişesi olmayan fuhuş davası

Askeri casusluk davasında hüküm giyen subayların aileleri Anayasa Mahkemesi önünde Adalet Nöbeti tuttu. Tutuklu ve hükümlü ailelerinin yanı sıra Balyoz

O UÇAKTA KİMLER VARDI?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve 17 Aralık Büyük Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu ile bağlantılı bir gelişmeyi daha kamuoyuna açıkladı. Umut Oran, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, “ 17 ARALIK 2013 de saat 12.55’te Konya’ya inen Erdoğan 23.35’te yeniden Ankara’ya hareket edene kadar gecen 11 saat içerisinde uçak Konya dışına gidip geldi mi? TC ANA’nın bu gizemli uçuşunda hangi yolcular uçaktaydı?” sorularını yöneltti.

Bir Cevap Yazın