HÜKÜMET İSTİFA EDECEKLERE GÖZDAĞI VERİYOR

HÜKÜMET İSTİFA EDECEKLERE GÖZDAĞI VERİYOR

Cengiz Aldemir SÖZCÜ.com.tr

Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in AKP’den istifa milletvekilleri aleyhinde kaset üretildiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Bir süre önce AKP’den istifa eden Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kasetinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yayınlandığı iddialarını anımsatarak, “Doyasıyla herkesin bir kaygısı var. Hırsızlık yapmışsak, ihaleye fesat karıştırmışsak, rüşvet almışsak, eğer öyle bir şey yapmışsak Allah rızası için çıkarsınlar. Ama milletin karısı, kızıyla uğraşırlarsa iğrençlik yaparlar. Kendileri kaybeder” dedi.

AKP FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖNSÜN

SÖZCÜ’ye konuşan İdris Bal, şantaj kasetlerinin AKP’nin lehine değil aleyhine olacağını söyledi. AKP’nin fabrika ayarlarına dönmesi gerektiğini ifade eden Bal, şunları söyledi:

“AKP eskisi gibi AKP olmalıdır.2002’de ne diyorlarsa takıyye yapmıyorlarsa fabrika ayarlarına geri dönsünler. Hani hukukun üstünlüğü diyorlardı. Statüko onlar oldu. Demek ki statüko ile mücadele etmemişler, o statüko koltuğuna oturmak için mücadele etmişler.”

TUVALETE GİRENİ ÇEKMİŞLERDİR

Kaset şantajı ile birilerinin korkutulmak istenebileceğini anlatan Bal, bunun yapılması durumunda asıl zararı AKP’nin göreceğini söyledi. Alnının açık olduğunu kaydeden Bal, sözlerini şöyle tamamladı:
“Yanlış bir şey yapmadıysanız, hırsızlık, arsızlık yapmadıysanız kaygınız olmaz. Bu anlamda kaygım yok ama insanların çoluğu çocuğu var. Bu bir ahlaksızlıktır. Dolayısıyla herkesin bir kaygısı var. Tuvaleti girdiğinizi adam çektiyse, kaygımız olabilir: bu bir ahlaksızlıktır. Eğer kendileri de samimiyse özel genel ise bunlar özeldir. Genel nedir? İhaleye fesat karıştırmak, rüşvet almak milletin hakkını yemektir. Böyle bir şey varsa ellerinde varsa Allah rızası için çıkarsınlar. Çıkartmazlarsa namerttirler. Yine çıkarabilirler ama milletin karısıyla kızıyla uğraşırlarsa kendileri kaybeder.”

BAYKAL KASEDİ İLE İLGİSİ VAR

Bal, Başbakan Erdoğan’a ait internete sızan konuşmaların Baykal’ın kasetinin yayınlanmasında ilgisinin olduğunu gösterdiğini söyledi. Bal, “hiç kimseye yakıştırmamakla beraber ortaya çıkan delillere bakarak. Başbakan Erdoğan’ın kasetin yayınlanmasında ilgisin olduğunu gösteriyor” dedi.

İSTİFA EDECEKLERE GÖZDAĞI

Yapılanların hala partide olan milletvekillerine bir gözdağı olarak değerlendiren Bağımsız Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım konu ile ilgili olarak şunları söyledi :

” Bu tehditler daha çok ayrılanlardan öte halen partide olan vekillere mesaj amacını güdüyor. Tabi buradan da şu anlaşılmasın ayrılmayan herkesin bir açığı var gibi anlaşılmasın. Elbette insanlar çok farklı sebeplerle içinde bulundukları parti ile görüş ayrılıkları ortaya çıkabilir. Bunun böyle ifade edilerek yakışıksız konulara indirgemek dar anlamda parlemanterlere, geniş anlamda siyasetçilere hakaret anlamı taşıdığına inanıyorum. Seçilmiş insanları gözden düşürme gayreti olarak görüyorum.”

Ertuğrul Günay’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, bağımsız Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin’in, AKP’den “paralel yapının şantajıyla istifa ettiği” açıklamasının hatırlatılması üzerine, “Demek kimin hakkında, kendisi hakkında ne var, ne yok biliyor. Son zamanlardayaptığı bütün açıklamaları telaş ve akıl karışıklığı içinde yapılmış açıklama olarak görüyorum” dedi.


İlgili yazılar

ÇGD: Gazeteci katilleri derhal bulunmalı

Çağdaş Gazeteciler Derneği yönetim kurulu Azadiya Welat dağıtıcısı Bağdu’nun öldürülmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada katillerinin derhal bulunmasını istedi. ÇGD yönetimi

Kadınlar KADIN PARTİSİ kuruyor

Gezi Parkı eylemi ile ön plana çıkan ve  mevcut siyasi yapı ile ülke sorunlarının çözülemeyeceğine inanan kadınların oluşturduğu platform partileşme

Arınç: Edepsizi Birinin Susturması Lazım

TBMM eski Başkanı ve AKP kurucusu Bülent Arınç, yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Yeni parti iddialarını yalanlayan Arınç “Biz bu

Bir Cevap Yazın