Kılıçdaroğlu’na yanlış yapan hakime soruşturma

Kılıçdaroğlu’na yanlış yapan hakime soruşturma

 

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu “şüpheli” sıfatıyla ifadeye çağıran İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir hakkında dosya açıldığını ve dosyanın 3. Daire gündemine sunulacağını açıkladı.  HSYK Başkanı ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının ihbar yazısı ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın şikayet dilekçesi üzerine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun şüpheli sıfatıyla ifade vermeye çağrılmasıyla ilgili, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir hakkında dosya açıldığı ve dosyanın 3. Daire gündemine sunulacağı belirtildi.
HSYK 3. Dairesi, iddiaları ele alarak, Savcı Mehmet Demir hakkında inceleme yapılıp yapılmayacağına karar verecek. Bu karar onay için Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a sunulacak. Savcı Demir hakkında inceleme kararı çıkarsa yapılacak incelemenin ardından soruşturma açılıp açılmamasına karar verilecek.

Cenaze törenine katılacak

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yarın Tunceli’ye giderek amcası Arslan Karabulut’un cenaze törenine katılacak.  CHP’den yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun yarın özel uçakla önce Elazığ’a oradan karayoluyla Tunceli’ye geçeceği belirtildi.

Kılıçdaroğlu, Tunceli’de Pir Sultan Abdal Cemevi’nde gerçekleştirilecek cenaze törenine katılacak.  Öte yandan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile DSP genel Başkanı Masum Türker’in de Kılıçdaroğlu’nu telefonla arayarak başsağlığı dilediği kaydedildi.

 


İlgili yazılar

Cezaevi’nden Anıtkabir’e

AYM’nin hak ihlali nedeniyle verdiği yeniden yargılama kararından sonra tahliye olan Balyoz davası  tutuklluları  özgürlüklerinin ilk gününde ATA’nın huzuruna çıktı.

Davutoğlu Erdoğan’ın arkasından el sallayacak

AKP’nin 1. Olağanüstü Kongresi’nde,  Başbakan Erdoğan, partisine veda ediyor. Dışişleri Bakanı  Davutoğlu’nun tek aday olarak katıldığı kongrede genel başkan seçimi

Fatma Şahin Suriyelilerden rahatsız

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin Suriyelilerin  kenti yaşanmaz hale getirdiğini söyledi. AKP  hükümetinin yolsuzluk dahil bütün usülsüz işlemlerini ortaya döken

Bir Cevap Yazın