PENSİLVANYA CHP VE MHP’Yİ TUZAĞA DÜŞÜRDÜ

PENSİLVANYA CHP VE MHP’Yİ TUZAĞA DÜŞÜRDÜ

Seçim çalışmalarını sürdüren Başbakan Erdoğan, AKP’nin çok büyük bir oy oranına sahip olduğu Şanlıurfa’ya özel uçak “ANA” ile saat 13.45’te geldi.
Başbakan Erdoğan’ı GAP Havaalanı’nda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Vali İzzettin Küçük, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve diğer ilgililer karşıladı.

“DİYARBAKIR İLE İSTANBUL’UN KUCAKLAŞMASINDAN RAHATSIZ OLDULAR”

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da Şanlıurfa’ya geldi.
Topçu Meydanı’nda kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa seslenen Erdoğan, “Maşallah Şanlıurfa yine bugün bir tarih yazıyor. Demokrasiye, Hükümetine, Başbakanına sahip çıkıyor. Sandıkta söyleyeceğini adeta bugün söylüyor. Sandığın rengi Şanlıurfa’da bugün belli olmuştur” dedi.
Çözüm süreci hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan, kendilerinden önce Şanlıurfa’ya, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne yatırım yapılmadığını söyledi. Erdoğan şunları kaydetti:
“Bizim dönemimizde Şanlıurfa’ya yapılan yatırımların toplam bedeli 18 katrilyon. Bu sorunu çözmek için, kanı durdurmak için samimi mücadele verirken terör sorununu çözmeyelim diye partimizi kapatmaya kalktılar ama başaramadılar. Yolumuza dimdik devam ettik, Oslo sürecini sabote etmek istediler, ardından MİT Müsteşarımızı tutuklamak istediler, Paris’te suikastlar düzenlediler, süreci bozmak istediler. Bir dershane meselesi çıkardılar. Diyarbakır’daki muhteşem buluşmayı gölgelediler. Kim yaptı bunu, Pensilvanya’daki zat ve onun buradaki maşaları. Kardeşlikten rahatsız oldular. Şanlıurfa ile Trabzon’un, Diyarbakır ile İstanbul’un kucaklaşmasından rahatsız oldular.
Bediüzzaman Said-i Nursi hasta yatağında Şanlıurfa’ya götürülmek istedi ve meşakkatli şekilde buraya getirildi. Polis onu Isparta’ya götürmek istedi. Ancak Şanlıurfa ona sahip çıktı. Said Nursi 23 Mart’ta vefat etti ve burada büyük bir törenle Şanlıurfa’ya defnedildi. Said-i Nursi’nin dirisine zulmedenler, ölüsüne bile sabredemedi. Said-i Nursi’ye en ağır zulmü yapan CHP zihniyetiyle Pensilvanya’daki zat birlikte hareket ediyorlar. Pensilvanya’daki zat Said-i Nursi ismini ağzına almaz. Son zamanlarda Piri Mugan der. Pensilvanya’daki zat, Kürt olduğu için Said-i Nursi’den uzak kaldığını bizzat kendisi ifade eden bir zattır. Oslo ve 7 Şubat’ta başarılı olamayan ittifak 17 Aralık’ta başarılı olacağını zannetti. Hesaplar tutmadı, tuzak bozuldu. Millet bunların yalanlarına iftiralarına itibar etmedi. Ne yapacaklarını şaşırdılar. Bu üç kafadar şimdi üç şaşkın ördeğe döndü. Bu artık dini cemaat değil. Artık siyasi bir örgüttür. Bunlarda yalan, takiyye, iftira, fitne ve fesat var. Bunların yurtlarında kalanlara sesleniyorum. Sizleri kredi yurtların yurtlarına alabiliriz. Olmazsa otele alacağız.”

“POLİSLERE SİNİRLENDİ: SEN NE İŞ YAPIYORSUN”

Başbakan Erdoğan, coşkulu kalabalığa seslenirken vatandaşlardan rahatsızlananların da kalabalığın arasından kurtulmasına yardımcı olmayı ihmal etmedi. Sahneden sık sık “koridor yapalım. Özellikle hanım kardeşlerimize şöyle biraz yardımcı olalım” diye yol gösteren Erdoğan, polislere de sinirlendi. Erdoğan, alanda gördüğü bir emniyet müdürüne “Emniyet müdürü sen ne iş yapıyorsun, polis arkadaşlar siz ne iş yapıyorsunuz. Oradan seyrediyorsun yav. Yardımcı olsanıza” diye bağırdı. Erdoğan’ın bu tepkisinin üzerine kalabalıktan Erdoğan lehine sloganlar arttı.


İlgili yazılar

Tarafsız cumhurbaşkanı olmayacağını söyledi zaten biliyorduk

Sandık Bekçisinin son yaptığı video paylaşım rekorları kıracak“PEKİ AMA KİMDEN TARAF”Sosyal medya üzerinde hazırladıkları birçok video paylaşımıyla dikkat çeken Sandık

Hukuku ayak bağı gören anlayış

Tanal, şikayetinin olaya ilişkin devam eden soruşturma ile birleştirildiğini söyledi. İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Tanal, şikayet dilekçesini savcılığa verdi. Adliye

TSK’daki Cemaat yapılanması temizlenecek

Ağustos’ta toplanacak olan YAŞ öncesi Antalya’da ‘Kum Şûrası’ gerçekleştirildi. Komutanlar terfi anketlerini değerlendirdi. TSK’daki Cemaat yapılanması için de temizlik kararı

Bir Cevap Yazın