POLİS HAREKETE GEÇTİ

POLİS HAREKETE GEÇTİ

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın “100 kişilik silahlı grup Ankara’ya getirildi” iddiaları üzerine Yavaş ile görüşüldüğünü, Yavaş’ın bu iddiayı “çevresindeki partililerden ve seçim merkezlerine gelen telefon ihbarlarından öğrendiğini” açıkladı.
Emniyet Genel Müdürlüğü, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yavaş’ın gündeme getirdiği 100 kişilik silahlı bir grubun Ankara’ya geldiği iddiaları üzerine internet adresi üzerinden yazılı bir açıklama yaptı.
Söz konusu iddiaya ilişkin olarak, dün saat 15.05’te, Ankara Emniyet Müdür Yardımcının Yavaş ile telefonda görüştüğü belirtilen açıklamada, “Kendisinin bu konuyu ‘çevresindeki partililerden ve seçim merkezlerine gelen telefon ihbarlarından öğrendiğini, somut bir şey öğrenirse irtibata geçeceğini’ beyan etmiş ve alınan tedbirlerden dolayı güvenlik güçlerimize teşekkürlerini iletmiştir” denildi.
CHP’li Yavaş ile yapılan görüşmeye ait tutanak da Emniyet’in internet sitesinden yayımlandı.


İlgili yazılar

Erdoğanın 150 müşaviri var, bir tanesi bir şey bilmiyor

Rusya’nın başkenti Moskova’da Rus ve Türk öğrencilerle bir araya gelen Prof. Dr. İlber Ortaylı, Türkiye- Rusya ilişkileri, Türkiye’nin dış politikası

BAHÇELİ: YOLSUZLUK VE RÜŞVET ÜLKEYİ ÇÖKERTİR

MHP Lideri Devlet Bahçeli Türkiye’nin rüşvet ve yolsuzluk gibi sosyal bir hastalıkla karşı karşıya kaldığını savunarak, “Bunlar devleti çökertir, toplumu çürütür. Başta AKP’ye oy vermiş kardeşlerim olmak üzere hep birlikte haykıralım. Yolsuzluk ve rüşveti bu toplumda yaşatalım mı, yaşatmayalım mı? Yaşatmamaya kararlıysak bunu demokrasi içinde yapmalıyız. En yakın seçim 30 Mart’tır. Bu seçimde iktidarı uyarmalıyız” dedi.

‘Karargah evleri’ soruşturmasında takipsizlik kararı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisinde görevli bazı askerler ile İşçi Partisi yöneticileri arasında yasadışı bir yapılanma olduğu iddiasıyla  2008’de başlatılan

Bir Cevap Yazın