RÜŞVET VE YOLSUZLUK SORUŞTURMASI AKP’NİN DENGESİNİ BOZDU

RÜŞVET VE YOLSUZLUK SORUŞTURMASI AKP’NİN DENGESİNİ BOZDU

MHP Lideri Bahçeli hükümetin kantarın topuzunu iyice kaçırdiğinı belirterek ”Başbakan ahlaki kontrolü tümüyle kaybetmiştir. 67 gündür geceli gündüzlü ortaya saçılan kirli çamaşırlar, deşifre edilen karanlık ilişkiler, gün yüzüne çıkan gizli kapaklı işler AKP’yi çok zor durumlara düşürmüştür. Başbakan Erdoğan günlerdir; tüm mesaisini, tüm enerjisini, tüm siyasi planlamasını suçlamaları saptırmak, sanal düşmanları savuşturmak ve hukuku kundaklamak üzerine bina etmiştir.”dedi.

Bahçeli’nin açıklaması şöyle:

Başbakan Erdoğan düne kadar can ciğer kuzu sarması olduğu kim varsa bugün paralel yapı kategorisine sokmuş ve bunlara hain, casus, ajan, örgüt gibi son derece uçuk ve akıl dışı ithamlarla saldırmıştır. Hâlbuki gerçek paralelliğin kimler arasında, ne şekilde ve hangi amaçlara dönük kurulduğu tüm yönleriyle açığa çıkmıştır. Nitekim tarafsızlığını kaybeden ve önüne gelen her kanunu iştahla imzalayan Cumhurbaşkanı Sayın Gül, Başbakan’ın paralelinde yürümeye, gölgesinde kalmaya ne denli azimli olduğunu göstermiştir. Kesin olan bir şey varsa o da şudur: Başbakan Erdoğan, Çankaya’daki Noteriyle birlikte adım adım Türkiye’yi kaosa ve temellerinden koparmaya doğru sürüklemektedir.

HUKUKU İNFAZ ETTİ

Peş peşe TBMM’nde kabul edilen yasal düzenlemeler, adaleti, demokrasiyi, kişisel hak ve güvenliği sakatlayan, toplumsal bünyeyi sarsan sonuçlara her boyutuyla açıktır.Başbakan kendisine yönelen rüşvet ve yolsuzluk oklarını tesirsiz hale getirebilmek ve hırsızlığı örtbas etmek için hukuku adeta infaz etmektedir.

Her çeşit utanma duygusundan sıyrılmış, vicdani ve insani ölçülerden uzaklaşmış olan bu zihniyet keyfince kanun değiştirmekte, kafasına estiği gibi kanun çıkarmaktadır.
Türkiye şu an itibariyle çoğunluğun baskısıyla, siyasi alanda tek kişinin arzularının yasa mertebesine çıkarıldığı “tiranlık rejimi”nin ayak sesleriyle tehdit edilmektedir.
Başbakan Erdoğan MİT’i tam manasıyla arka bahçesi yapmak, siyasi çıkarları uğruna baştan ayağa kullanmak amacıyla harekete geçmiştir.
Oslo’dan İmralı’ya, sınırlarımızdaki terör gruplarına yardımdan milli hedeflerimizin aleyhine olan dış politika tercihlerine kadar tüm yasa dışı, ahlak dışı, meşruiyet dışı ilişkilere kılıf bulmak için MİT Kanununu fırsat görmüştür.
Başbakan Erdoğan demokratik tepkileri, masum hak arayışlarını, özel hayatın dokunulmazlığını maşası olarak kullanacağı MİT vasıtasıyla bastırmaya alenen karar vermiştir.
Şayet söz konusu kanun teklifi TBMM’de kabul edilirse, İmralı canisiyle sürdürülen ihanet müzakereleri de emniyete ve korumaya alınacaktır.
Açık ve net olarak PKK’yı ve terörle pazarlık yapanları yasal teminat altına alma teşebbüs ve amacından başka bir şey değildir.
Başbakan Erdoğan, İmralı canisinin aylardır dayattığı ihanet görüşmelerini kanun çemberine alma teklifini benimsemiş ve onay vermiştir.
Artık teröristlerle Türkiye’yi bölme ve parçalama pazarlıkları yasa metinlerine bile girecektir.
Ve melanet rutine bağlanmıştır. Başbakan Erdoğan MİT aracılığıyla herkesi sindirmeye, takip etmeye, dinlemeye, gözetlemeye, haklarında ise bilgi ve belge toplamaya hız verecektir.


İlgili yazılar

TİB’e 10 bin TL maaşla 75 kişi alındı

Cum­hur­baş­ka­nı Tay­yip Er­do­ğa­n’­ın “Kal­dı­rıp, yet­ki­le­ri­ni Mİ­T’­e dev­re­de­ce­ği­z” de­di­ği Te­le­ko­mü­ni­kas­yon İle­ti­şim Baş­kan­lı­ğı­’na 75 ki­şi­lik özel ekip alın­dı­ğı or­ta­ya çık­tı. ‘Giz­li­’ ka­rar­na­me

Akıllı: Terör örgütünden destek alan parti var mı?

MHP Antalya milletvekili Tarkan Akıllı, TBMM’de terör örgütüne destek veren ve terör örgütünden destek alan siyasi parti olup olmadığını sordu.

ERDOĞAN KEFEN EDEBİYATI VE MEZAR SİYASETİ YAPIYOR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde yaşananlar film şeridi gibi göz önüne getirildiğinde makul ve masum hiçbir şeyin görülemeyeceğini vurgulayarak, “Kefen edebiyatı yapıp mezar siyasetinden nemalananlar gencecik bedenleri, taptaze filizleri hem istismar ediyor hem de karalıyor” dedi.

Bir Cevap Yazın