YAVAŞ YAVAŞ MANSUR YAVAŞ!

YAVAŞ YAVAŞ MANSUR YAVAŞ!

Kılıçdaroğlu, Anadolu Gösteri Merkezi’nde, partisinin Çankaya Belediye Başkan Adayı Alper Taşdelen’in tanıtım toplantısına katıldı. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın da hazır bulunduğu toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu, CHP adaylarında birlik ve beraberlik mesajı verdi.

BIKMADINIZ MI ARTIK?

Huzurlu, barış içinde bir Türkiye’yi yerel yönetimlerden başlayarak el birliğiyle inşa edeceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Gerçek bir Ankaralı, Ankara’nın evladı, Mansur Yavaş bütün konulara hakim, Ankara’nın sorunlarını biliyor.. Bizim görevimiz O’nu 30 Mart’ta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturtmak. Ayrışmanın zamanı değil, beraber, birlik olma zamanı. Bütün Ankaralı yurttaşlarıma sesleniyorum; bıkmadınız mı artık? Bıkmadınız mı, Büyükşehir Belediye Başkanından, ben bıktım, siz de bıktınız artık” diye konuştu.

Ankara’nın düzgün, ahlaklı, halka hesap veren bir siyaset anlayışına ihtiyacı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Havaalanından geliyorsunuz, az önce Başkan (Mansur Yavaş) söyledi, yolun ortasına kapı yapmışlar. Ankara oradan mı başlıyor? Ankara’nın tamamını bile bilmiyor. Demir kafesi herkes biliyor, dünyanın parası harcandı, Dünyanın parasıyla da yıkılıyor. Kimin parasıyla yaptın, kimin parasıyla yıkıyorsun. Kul hakkı yemenin ne büyük günah olduğunu hala öğrenemedin mi sen?” dedi. Kılıçdaroğlu, salondan gelen “Her yer rüşvet, her yer yolsuzluk” sloganları üzerine de, “Eğer rüşvetin ve yolsuzluğun kaynağını gerçekten yürekli bir savcı çıkıp araştırabilse bakacağı ilk yer Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hesapları olur” diye konuştu.

YAVAŞ KARDEŞİM YAVAŞ, GELİYOR MANSUR YAVAŞ

“Yerel yönetimler bizim işimizdir” diyen Kılıçdaroğlu, “Mansur Başkan da yeni ilklere imza atacak; su, otobüs fiyatlarını düşürecek. Onun bir özelliği var, bütün Ankaralıların belediye başkanı olacak. Oy versin vermesin bunların yaptığı gibi, Çankaya’yı üvey evlat kabul etmeyecek, Yenimahalle’yi cezalandırmayacak. O oy versin vermesin, bütün Ankara’yı kucaklayacak ve hizmet verecek. Çünkü O gerçek bir Ankaralı, Ankara sevdalısı. Türküsü de güzel; ‘Yavaş kardeşim yavaş, geliyor Mansur Yavaş” dedi.

DÜRÜST BİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLMADIĞI İÇİN ANKARA BU HALDE

21. yüzyılın metropollerin yarıştığı bir yüzyıl olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Ankara neden Paris’le, Londra’yla, Tokyo’yla yarışmasın? Ankara’nın ne eksiği var, her şeyi var ama yürekli, temiz ve dürüst bir büyükşehir belediye başkanı olmadığı için Ankara bu halde. Ankara kan kaybediyor. Havaalanına gidenler görürler, emin olun Başbakan da gidiyordur çevre yolundan bu kadar kirliliği ve pisliği hiçbir yerde göremezsiniz” dedi.
Kılıçdaroğlu, ne kadar ilk varsa hep CHP’li belediye başkanların bunları başlattığını ifade ederken, “Metro onların hayallerinde bile yoktu, kazmayı biz vurduk. Tansaş onların hayallerinde bile yoktu, biz kurduk. Tercihli yolu onlar düşünemezlerdi bile. Yeni projelerle geliyoruz. Ankara’yı Türkiye’nin incisi haline getireceği, dünya markası yapacağız. Bu konuda kararlıyız. Hep beraber yapacağız. Bıktığımız bir düzenden sevineceğimiz bir düzene geçeceğiz” diye konuştu.

BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ” DEDİ, AK PARTİLİLERE SESLENDİ

Sadece kendisinin, Mansur Yavaş’ın, Çankaya Belediye Başkan Adayı Taşdelen’in çalışmasının yetmeyeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
“Birleşe birleşe kazanacağız. Mücadelemizi öyle yapacağız. Bilirsiniz haramilerin özellikleri vardır; bir çalarlar kimseye haber vermezler, iki, yürütürken sıklıkla yalan söylerler. O nedenle söylüyorum birlikte çalışacağız. Ankara bütün Türkiye’nin imrendiği bir Başkent olacak. Geçmişte Adalet ve Kalkınma Partisine oy veren yurttaşlarıma bir kez daha sesleniyorum; kavgadan hoşlanıyorsanız, çelik kafesi sizin paranızla yapıp sizin paranızla yıkıyorsa, ne kadar borçlandığını dahi söyleyemiyorsa, ‘metro benim boyumu aşar, yapamam’ diyorsa, ‘senin boyunu aşan yatırımların altına sen giremiyorsan, nasıl büyükşehir belediye başkanlığı koltuğunda oturuyorsun’ diye soru sormak istiyorsanız ve yanıtını almıyorsanız o zaman bir şey yapacağız; gelin Ankara’yı değiştirelim. Yeni, umutlu, huzurlu bir Ankara’ya ulaşmak için beraber çaba harcayalım. Oylarınızı Mansur Yavaş’ta birleştirin. O gerçek bir Ankaralı, Ankara sevdalısı. ‘Ben Ankara’ya hizmet edeceğim’ diyor. O zaman yapacağımız hep beraber çalışacağız ve Mansur’u Ankara’da Anakent Belediye Başkanı yapacağız.”

HEDEFİ YÜZDE 51’DEN YÜKSELTİN DİYORUM

Kılıçdaroğlu, Yavaş’ın Ankara için yüzde 51’lik bir oy oranını hedef koyduğunu anımsatırken, “Ben hedefi yükseltin, diyorum. Neden, çünkü bütün Ankaralılara hizmet verecekler, herkese hizmet verecekler. Göreceksiniz Mansur Yavaş’la beraber Ankara’nın kırsalı da zenginleşecek, çiçekler kırsaldan gelmeyecek. Ağaçlar İtalya’dan, Almanya’dan gelmeyecek, Ankara’nın kırsalından gelecek. Çiftçi kardeşimiz alın teriyle helal para kazanmış olacak ve onlar Ankara’yı zenginleştirecek” dedi.

-“MANSUR BAŞKAN ANKARA’YI BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇE YAŞAYAN BİR KENTE DÖNÜŞTÜRMEK İSTİYOR”-

CHP Lideri sözlerini, “Beraber çalışacağız, beraber mücadele edeceğiz. Nazım Hikmet ne güzel demiş; ‘Yaşamak bir ağaç tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine.’ Mansur Başkan Ankara’yı bir orman gibi kardeşçe yaşayan bir kente dönüştürmek istiyor ve bunun mücadelesini veriyor. Biz de bu mücadeleye yürekten destek veriyoruz” diyerek bitirdi.
Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından, kürsüye Yavaş, Taşdelen ve mevcut Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık da geldi. Ardından Ankara’nın ilçe belediye başkan adayları da anons edilirken, belediye meclis üyeleriyle birlikte tüm adaylar birlikte salonu selamladı. Kılıçdaroğlu ve adaylar partililere kırmızı-beyaz karanfiller attı.


İlgili yazılar

Zorlu müze için satın aldı havuzlu villa yaptı!

Rıza Sarraf’ın Boğaz’daki kaçak yalısının ardından bir skandal daha ortaya çıktı. 17-25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Soruşturmaları’nda adı geçen Zorlu

Kılıçdaroğlu: Kızım evini alınteriyle aldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kızının rezidans daire almasının sorulması üzerine, “Alınteriyle kazandılar, kul hakkı yemediler, hırsızlık yapmadılar” diye cevap

HDP genel merkezi yakıldı

Terör örgütü PKK’nın Dağlıca’da resmi rakamlara göre 17 askeri şehit etmesinden sonra iktidar partisi ve Cumhurbaşkanı tarafından hedef gösterilen HDP’ye

Bir Cevap Yazın