YİNE GÖREV BİZE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti iktidarının devletin nizamını bozduğunu, genleriyle oynadığını ifade ederek, “Devleti yeniden düzeltmek bize düştü. Devleti çalıştıracağız, vatandaşa hizmet edecek. Onlar devleti çalıştırıyorlar kendilerine hizmet etmek için. Aramızdaki fark bu” dedi.
Kılıçdaroğlu, partisinin Balıkesir’de düzenlenen mitinginde konuştu. Meydandaki “Yevmiye ile değil yüreğimizle geldik” pankartını okuyan Kılıçdaroğlu, “Öyledir. Taşıma suyla değirmen dönmez” ifadelerini kullandı.
Kul hakkı yiyenlere güvenilmeyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları ben de biliyorum, siz de biliyorsunuz. Ayın 30’unda sandığa gideceksiniz, ya helalden yana ya haramdan yana oy kullanacaksınız. Balıkesir’e soruyorum neden yana oy kullanacaksınız? Madem helalden yana oy kullanacağız Recep’in işi bitti, başçalan gidiyor artık. Halkın iradesiyle göndereceğiz onu, demokrasi yoluyla göndereceğiz onu.
Ayrılmayacağız, provokasyona gelmeyeceğiz, bölmek istiyor bölünmeyeceğiz, kavga ettirmek istiyor, kavga etmeyeceğiz yani hırsızın değdiğini yapmayacağız. Ayın 30’unda sandığa gideceğiz, işçinin, emeklinin, çiftçinin, ev hanımının hesabını, kul hakkı yiyenlerin hesabını soracağız” diye konuştu.

“CHP’NİN İKTİDARA YÜRÜDÜĞÜNÜ GÖRÜNCE…” 

Başbakan Erdoğan’a yüklenen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
“CHP iktidara yaklaştı, şöyle bir ayak sesleri duyuldu, yerel seçimlerden sonra göreceksiniz bir yerlere kaçmayı düşünüyor. Ben onun için iyi bir yer buldum, Sudan. Ömer el-Beşir’in yanına gitsin. Ömer el-Beşir’in yolsuzlukta eline kimse su dökemez, Erdoğan’ın da yolsuzlukta eline kimse su dökemez, ustasıdır bu işin. Malı götürür döner bir de der ki ‘Ben mağdur oldum’. Yahu nasıl mağdur oldun, biraz da millet mağdur olsun o zaman, cebinde para olsun. Ömer el-Beşir’le bu Erdoğan yan yana geldiklerinde, diyecekler ki ‘ben bu toplumu bu kadar böldüm, seninki hikaye ben bu kadar. Ben bu adar malı götürdüm, seninki hikaye ben bu kadar’. Ama sözüm söz, onu Ömer el-Beşir’in kucağından alacağım Türkiye’ye getireceğim ve hesabı soracağım. CHP’nin iktidara yürüdüğünü görünce şöyle bir propaganda yapıyorlar; ‘CHP gelirse devleti yönetemez’. Hayatımda duyduğum en saçma soru, devleti kuran parti nasıl devleti yönetemez. Ama doğru, biz bunlar gibi yönetemeyiz, biz hırsızlık, kul hakkı yemek nedir bilmiyoruz. Biz devleti adam gibi yönetiriz.
Bunlar devletin nizamını bozdu, genleriyle oynadı. Devleti yeniden düzeltmek bize düştü. Devleti çalıştıracağız, vatandaşa hizmet edecek. Onlar devleti çalıştırıyorlar kendilerine hizmet etmek için. Aramızdaki fark bu.”

”YENİ BİR PROJE BAŞLATTIK” 

Kılıçdaroğlu, partisinin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Sözat’ı kürsüye davet ederken, “Şu anda yapılan bütün kamuoyu yoklamalarında CHP Allah’a şükür birincisi sırada Balıkesir’de. Zaten bu meydan da onu gösteriyor” diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, “Ayrılık yok, bölünmek yok. Beraber olacağız. Yeni bir proje başlattık, her partiden düzgün insanlar CHP çatısı altında. Cumhuriyeti yeniden kuracağız, yenden şekillendireceğiz. Kirlilikten arındıracağız, temiz siyaseti getireceğiz. CHP iktidarında ilk 4 ay içinde Siyasi Ahlak Yasasını çıkaracağız. Böylece kirli odakların siyasete girmemesinin yolunu açacağız. Siyaset temiz adamların işidir, düzgün adamların işidir, siyaset halka adanmışlıktır. Siyasette siyasetçi zenginleşmez, halk zenginleşir. O nedenle siyasette yeni bir hukuk açacağız” diye konuştu.


İlgili yazılar

Kürt petrolünü damat ve enişte taşıyor

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu,Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak ve eniştesi Ziya İlgen’in kürt petrolünü İsrail ve batıya taşıdığını iddia

Ilıcak, “Yani şu değişim, şu Aksaray, bin liralık kadehler…”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yakından tanıyan ve uzun yıllar yazıları ile destek veren Gazeteci Nazlı Ilıcak Erdoğan’ın, ‘asıl derdi ‘başörtülü

Demir: Misak-ı Milli Türkiye’dir

Eğitim-İş kuruluşunun 10. yıldönümünü Ankara Barosu Konferans Salonu’nda düzenlediği etkinlik ile kutladı. 17 Ekim 2015 tarihinde düzenlenmesi planlanan ancak Ankara’da 10

Bir Cevap Yazın